Poštovani, već godinu dana radimo na bebi. Ja sam obavila osnovne preglede i test na hlamidiju, sve je ok. Imam uredan ciklus na svakih 28 dana. Pre pet meseci mi je radjeno skidanje polipa sa zida materice. Suprug je uradio spermogram sve je ok. Molim vas da mi kažete šta još da odradim. Da li mi preporučujete upotrebu nekog leka npr klomifen ili. . . ? Unapred vam se zahvaljujem. Pozdrav

    Odgovoreno: 26. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa, i prolactin samo 14 dan ciklusa) , uradite i kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da bi ste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) ,.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #120672

    • Dr Rami Aburas 27. 09. 2013.

      Zavisi od nalaza kolposkopija, ako vam je pa: iii grupa verovatno imate upalu grlica materice (cervicitis) koji treba adekvatno leciti, i kolega hoce da proveri njegov nalaz. Razlicitie su prakse o nacinu lecenje. Procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu. Ginekoloska ordinacija “aras” http: //www.wix.com/aburasrami/aras dr rami aburas dobracina 6/1 tel. 2622832 064 1188264 ramiaburas@hotmail.com

    • Imam candidu u vecem broju nalaz kolposkopije je bio da sam 3 grupa, ginekolog me je poslao na biopsiju! Molim vas da li mozete da mi kazete vase misljene da li kandida moze uticati na sve ovo zabrinuta hvala!