Poštovani, partner me je obavestio da se zarazio hlamidijom (imao je jaku infekciju oka, dobio je terapiju doksiciklinom dve nedelje, dva puta dnevno) , ja sam uradila test na hlamidiju i bila sam negativna. Imali smo odnose bez zaštite tokom pola godine, jer ja pijem pilule za kontracepciju. Rezultati papa testa su mi ascus, rekla mi je doktorka da to znači da imam neku upalu i dobila sam terapiju dovicinom nedelju dana dva puta dnevno i polyginax vaginalete, nedelju dana jedna pred spavanje. Zanima me koliko nakon završene terapije će meni stajati ta upala i da li moram da se uzdržavam od odnosa, tj da li ja nešto mogu da prenesem partneru i nakon terapije ili smem da imam odnose normalno? Hvala unapred!

    Odgovoreno: 26. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Vas nalaz ukazuje da imate upalu grlica materice (cervicitis) , razlicite su prakse u nacunu lecenje, mozete da imate odnose posle kontrolnog pregleda.