Vec godinu dana idem na preglede i proveru hormona, posto mi zna kasniti po mesec dva. . I prvi put kada sam lezala u februaru u bolnici rekli su da je to za sada ok. . . I posto sam pricala sa svojim ginekologom za kontracepciju, ona me je poslala da dalje radim analize. Pred more sam isla kod nje na pregled jer mi je kasnilo a tada smo vec prestali da se cuvamo, i onda mi je rekla da nece nikakvu kontracepciju da mi daje, vec da zavrsim ispitivanje do kraja. Poslednja menstruacija je bila 12. Juna, i ja od tada nisam imala ciklus. Dobila sam uput za klinicki centar, odeljenje reprodktivne endokrinologije da mi se provere svi hormoni. I tako su oni meni zakazali savetovaliste za sterilitet. Rekli su mi da treba da radim ogt, hsg, uz, razne briseve (hlamidija, mikoplazma, ureaplazma. .) , i decko da uradi spermogram i spermo kulturu. Moje pitanje je zasto se rade sve te stvari? Krenula sam na ispitivanja zbog neredovnih ciklusa. A oni me poslali na sterilitet. ? Inace, imam 25 godina i menstruaciju od 11-te godine. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 26. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Ztosto vi imate hormonski poremecaj koji treba ispitati da biste dobili adekvatnu terapiju, a to se radi na endokrinologiji ili na odelenje za sterelitet.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #120642