Postovani, trenutno sam u 21. Nedelji trudnoce i prethodnih 10 dana sam imala velikih problema sa spoljasnjim hemoroidima. Svakodnevno i vise puta u toku dana sam mazala faktu mast, jer mi je od pomoci, ali danaas sam saznala da nije preporucljiva u trudnoci i jako sam se uplasila. Da li postoji sansa da time nastetim svojoj bebi i u kom smislu nije preporucljiva tokom trudnoce. Moja terapija je bila malo agresivnija, zato se i bojim. Hvala unapred

    Odgovoreno: 26. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Bez panike, studije na zivotinjama nisu pokazale teratogeno delovanje, nema dostupnih studija o rizicima primena kod trudnica, nije poznato izlucuju li se aktivni sastojci u majcinom mleko, javite sa vasem lekaru da vam prepise drugi lek za svaki slucaj.