Poslednja mens: 30. 08. 2013. Pijem legravan, koji sam pocela ne posle 7 vec posle osam dana pauze, jer sam zaboravila da uzmem. Celo vreme sam imala blago braonkasto krvarenje. Bila sam kod ginekologa na ultrazvuku. Kaze imam miom 2x2x2cm i da krvarim zbog toga. Predlozio mi je mirenu, i da idem na kontrolu za 5 meseci. Dan posle ultrazvuka pocela sam obilnije da krvarim-kao kad imam mens. Iako sam imala jos 5 tableta iz pakovanja. Nisam prestala da ih pijem. Razgovarala sam sa ginekologom i kaze dajos vise razmoslim o mireni, pa da se javim. Danas sam popila zadnju tabletu. Ne znam dali cu opet dobiti menstruaciju za nekoliko dana?! Osecam se ponekad slabo, imam malo vrtoglavicu, mozda vec od nervoze, i dosta sam bleda vec nekoliko dana. Ne znam kako sad da nastavim tablete? Interesuje me vase misljenje, i mozete li mi reci nesto vise o toj hormonskoj spirali mireni?

    Odgovoreno: 26. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Verovatno imate hormonski poremecaj koji treba ispitivati (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa) , razlicite su prakse, medjutim ja sam pristalica aplikacija spirala (ne mora da bude mirena) , jer obicna spirala ne utice na hormonski status, samo savetujem pre aplikacija bilo koju spiralu da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima, da biste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com