Zamolicu vas da mi objasnite sta znaci velicina folikula 18 mm, 16-og dana ciklusa, koji je ukupno trajao 25 dana - (iako ciklusi obicno traju 27 dana, ovoj je bio izuzetak i verovatno se dogodio zbog puta ameriku) . Takodje bih volela znati da li progesteron od 13 nmol/l, izmeren 22. Dana ciklusa (od ukupno 27. Dana ciklusa) , znaci da se dogodila ovulacija toga meseca ili ne? Pozdrav, tanja

    Odgovoreno: 25. 09. 2013.
    • Poštovana,
      To znaci imali ste folikul koji nije pukao do 16 dana ciklusa, proverite referentne vredosti progesterona za lutealnu fazu sa strane.