Isla sam na redovni ginekoloski pregled i ustanovljena mi je vi grupa vaginalnog sekreta. Vaginalni bris bakt. /mikol. Aerobno - streptococcus agalactiae grupa b (veliki broj) i gljivice iz roda candida (veoma veliki broj) . Vaginalni bris na bakterijsku vaginozu, cervikalni bris, ureaplasma, mycoplasma, chlamydia su negativni. Doktror mi je prepisao ciprocinal 500 2x1/5 dana za mene i partnera i vaginalete klindamycin 5 dana (za vreme pijenja ciprocinala) . Da li je po vasem misljenju ovo dobra terapija? Citajuci forum, nisam zapazila da je iko imao ovakvu terapiju. Da li ovo moze biti uzrok steriliteta? Kada je najbolje uraditi kontrolu/za koje vreme po ispijanju terapije?

    Odgovoreno: 24. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Dobra vam terapija (licno volim da ciprocinal 500 2x1 bar 10 dana zbog recediva) , savetujem vam da uradite kolposkopski pregle sa cervikalni i vaginalnim brisevima posle izlecenje i svakih 6 meseci.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com