Postovani, odmah da napisem sta mi se pojavilo. Znaci imam na ulazu u vaginu (bolje receno spolja blizu ulaza) neko crvenilo, ispupcene su kao bubuljice ali nema bele tecnosti. Mene to boli pri dodiru, bolu me i stidne usne, i pece me i boli dok obavljam malu nuzdu (iznutra blizu klitorisa negde koliko osecam) . Sve mi je crveno od dela izmedju anusa do vagine i taj gde gde je to kao bubuljice, i stidne usne i sve bukvalno. Meni se desavalo i pre (godinama) da mi se tako zacrveni i da pece ali prodje, samo sto nisam jos imala to kao bubuljice. I uglavnom mi je izlazilo to crvenilo kada se ne izdepiliram, verovatno me iritiraju dlacice, a i sada se nisam depilirala i mislim da mi one jos vise nadrazuju sve to, a niti mogu sada to da uradim. . . I jos jedna stvar. Kad pogledam unutar vagine cini mi se da je nesto kao nateklo. Ne znam, mozda sada vec umisljam jer se bojim, ali tako mi izgleda. I imala sam uvek belo pranje ali sada vidim da ima kao neke bele grudvice. . . I od tog belog pranja ne mogu bas da vidim unutra da li ima nesto u vidu tih bubuljica. Znam da mi ne mozete reci bas sta mi je, ali bi mnogo znacilo ako bi mogli navesti sta sve moze da bude dok ne odem kod ginekologa. Inace radila sam papa test pre 4 meseca i bila je ii grupa ako vam nesto znaci. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 24. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cerviklanim i vaginalnim brisevima da biste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com