Postovani, pisem po drugi put da ispravim pitanje. Dakle ovako. Popila sam escapel 16 sati nakon rizicnog odnosa i 10 dana posle toga dobila krvarenje koje je u pocetku bili oskudno, posle je postalo kao prava menstruacija i imala sam bas sve simptome pms. Vi ste mi rekli da je to menstruacija, to je pocelo 2. 9. 2013 a menstruaciju sam trebala 6. 9. Da dobijem. To krvarenje je trajalo oko 7 dana bas kao menstruacija. Medjutim malopre na wc papiru sam videla malo krvi i bole me jajnici? Nakon popijene escapel ja nisam imala vise rizicne odnose svi su bili zasticeni, kondom i bez ejakulacije. Takodje i kad sam popila escapel jer je pukao kondom nije bilo ejakulacije. Moram da naglasim da sam do juce bila u italiji, tamo sam bila 5 dana, kupala sam se u hladnom moru i evo vrlo sam prehladjena. . . . Zanima me sta bi moglo da znaci to krvarenje na toalet papiru ono je bledo crvene boje??? Ne mogu nikako kod ginekologa, molim vas za odgovor. Hvala

    Odgovoreno: 22. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Niste trudni, desava se da imate privremeno poremecene menstruacije posle pilulu escapel, ako vam se ne stabilizuje ciklus, proverite hormonski status, takodje vam savetujem da uradite kolposkopski pregled da biste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .