Postovani, imala sam kiretazu prije 4 dana u 11 tt i krvarila sam samo taj dan, a sutradan nije bilo uopce krvi, niti ikakvog iscjedka. Sljedeci dan sam imala bolove u predjelu zdjelice i otisla na kontrolu, na ultrazvuku su mi vidjeli ugruske i dr. Je rekao da nece sami izaci, jer je zacepljen kanal, zato sto je grlic zatvoren, te mi je ponovio kiretazu. Taj dan sam malo krvarila, a sljedeceg dana tj. Danas nema opet nicega. Jako sam uplasena jer sam nasla na internetu da moze poslje te intervencije biti mnogo komplikacija. Nije mi jasno zasto mi je taj grlic sljepljen i do kada to moze trajati, imam vec dvoje djece, ali smo se nadali i ovom trecem i sada se bojim da nije doslo do neke komplikacije. Moj dr. Predlaze aplikaciju spirale i skidanje iste za nekoliko mjeseci, interesuje me koliko je izvodljivo da se problem rijesi na taj nacin?

    Odgovoreno: 22. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite kolposkopski pregled, jer verovatno imate hronicnu upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti, spirala ce vam pomoci da se delimicno grlic opusti ali ne i da izleci upalu. .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com