Poštovana molim vas da mi objasnite nalaz. Vaginalni bris: enterococcus species cervikalni bris: nisu izolovane patološke bakterije u direktnom preparatu cervikalnog brisa pronađene deskvamirane epitelne ćelije; gram pozitivni bacili blatospore candide. U muževom nalazu spermokulture nađena je bakterija: streptococus alfa haemoliticus. Unaprijed zahvalna zabrinuta pacijentica

    Odgovoreno: 22. 09. 2013.
    • Poštovana,
      To znaci da imate upalu grlica materice (cervicitis) izazvanom enterococcus species i gram pozitivni bacili blatospore
      koju treba adekvatno leciti - candidu a vas muz ima streptococus alfa haemoliticus koja moze da utice na spermogram.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com