Pisala sam vec par puta. . . . Imam mikrocistican levi jajnik, na desnom uocena cista velicine 3, 5x3, 9cm. Zanima me da li je moguce pored takvih jajnika ostati u drugom stanju. . . ? I da li mogu da uzimam kontraceptivne pilule i koje preporucujete? Mozete li da mi objasnite ukratko kako se uzimaju i sta je bitno da znam vezano za njih. Hvala puno unapred i hvala za sve odgovore do sada. .

    Odgovoreno: 22. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Da mikrocisticne jajnike omataju da ostanite u drugom stanju, one su posledica hormonskog poremecaja, savetujem vam da proverite hormonski status, inace razlicite su misljenje o nacinu lecenje, ja nisam pristalica koriscenja kontraceptivnih pilula za lecenje cisticnih jajnika.