Postovani, danas sam uradila test za trudnocu putem krvi, posto mi menstruacija kasni 7 dana i test je pozitivan. Bila sam na antibiotskoj terapiji koju sam zavrsila pre dva dana, uzimala sam nitroxolin forte od 250mg 2x1 zbog enetrobacter u mokraci i to u abnormalnoj kolicini. Interesuje me kako utice ovaj lek i bakterija na trudnocu, koliki je rizik da se nesto desi plodu. Hvala

    Odgovoreno: 21. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Na osnovi podataka dobijenih na zivotinjama ne moze sa sigurnoscu iskljuciti ostecenje zivcanog sistema nerodjenog deteta, ako se nitroxolin forte primenjuje tokom trudnoce.