Poštovani, poslednjih 5 meseci se borim sa bakterijama i infekcijama. Pre nekoliko dana sam radila vaginalni bris, i rezltat mi je sledeći: lactobacillus spp. Escherichia coli (znatan broj) (antibiogram 1) patogene gljivice nisu izolovane u dir. Preparatu: gram + bacili tipa lactobacillus, gram - bacili, dosta leukocita, epitelne ćelije antibiogram: osetiljiv: ampicilin (pentrexyl) , cefaleksin (palitrex) , ceftriakson (longacef) , tetraciklini (dovicin, amracin) , neomicin, gentamicin, ciprofloksacin (ciprocinal, marocen) , trimetriorim+sulfamet (baktrim) molim vas da mi date savet sta da počnem da pijem, pošto moj ginekolog kaže da nema potrebe da uzimam antibiotik. Srdačan pozdrav, jelena

    Odgovoreno: 15. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Vas nalaz pokazuje da imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba leciti, obavezno uradite kolposkopski pregled da biste to proverili.