Moje pitanje je vezano za menopauzu i uzimanje hormonske terapije. Imam 42. God i nemam menstruaciju vec 2 god. Imala sam dve normalne trudnoce i zdrava sam. Nakon detaljnih pregleda doktorka mi je dala da pijem kliogest tablete i pijem ih vec 1. 5 god. Probala sam pre njih logest ali sam imala glavobolje. Uz kliogest se osecam odlicno jedino imam sumnju da li je to pravi lek za mene jer sam citala da ga uzimaju znatno starije zene, da li su doze hormona adekvatne. Hvala unapred

    Odgovoreno: 14. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Ako uz kliogest se osecate odlicno, onda sigurno vam odgovara, inace razlicite su prakse, vazno je kako vas organizam prihavtio terapija, samo vodite racuna da imate redovne kontrole kod vaseg ginekologa.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #120270

    • Imam 43 godne i u menopauzi sam. Prvi siptomi su mi se poceli javljati prije 2 godine. Doktorica mi je propisala Cikloprog i veceras zavrsavam s prvom kutijom. Posle dugo vremena spavam normalno ali sam se pocela gojiti, iako sam vise gladna nego sita. Neko kaze da je to gojenje samo na pocetku dok organizam se navikne na tablete, ima i neko slicno iskustvo? Hvala