Imam 23 godine i jos uvek nisam imala sexualni odnos. Imam momka i zeleli bi smo da imamo odnos. Medjutim mene muci sto u toku meseca neprestano pojavljuju razliciti oblici sekreta iz vagine. Menstruacije dobijam redovno, na 26-27 dana, pri prestanku krvarenja prvo mi se pojavljuje braon sekret dan, dva. . . Nakon toga beli gusci nekako rastezuci sekret par dana, pa se potom javi dosta obilna zuckasta sluz koja je takodje prisutna par dana. . . Do sledece menstruacije sekreta ima ali manje bele je boje. Bila sam kod ginekologa, ali posto sam nevina radjen mi je samo ultra zvuk i sve je u redu. Da li imam razloga za brigu? Da li je neprestano prisutan sekret znak nekog oboljenja i mogu li imati odnose ili trebam prvo otici ginekologu? Jos da napomenem da ne osecam nikakve druge tegobe tipa svrab, peckanje i sl. Jako vodim racuna o higijeni, nosim iskljucivo pamucan ves ali ne vredi sekreta uvek ima samo u razlicitim oblicima. Izvinite zbog obimnosti pitanja i unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 14. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Sekret je znak upale, koja je verovatno blaga, mozete jedino da zamolite vas ginekolog da vam uzme bris sa usnama da biste eventualno dobili adekvatnu cream terapiju, inace mozete da imate odnose posle toga, bez panike.