Uradila sam uz nalaz na kome pise da uterus mjeri 7, 3x4, 1x4, 5 endometrijum 0, 8, da 3, 5x2, 5 policistican la 3, 3 x 2, 4 policistican. Doktor mi je propisao yasmin ali sam od njega dobila intermenstrualno krvarenje da bi mi propisao oralcon. To sada pijem vec 2 mjeseca. Zanima me kakve su to tablete jer je upustvo lijeka na engleskom, znam engleski ali sam skepticna jer bi valjda lijekovi trebali imati objanjenje na jeziku zemlje u koju se uvoze. Ili ne? Jajnici me bole dobila sam i hemoroid, a imam 23god. Da li to moze da bude povezano sve sa tim oralcon tabletama? Ili da i dalje nastavim da pijem? Hvala.

    Odgovoreno: 14. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Policisticni jajnici nastaju usled hormonskog poremecaja, razlicite su prakse o nacinu lecenje, inace oralcon tabl. Su oralne kontracepcije.