Bila sam kod ginekologa i otkriveni su mi kondilomi, medjutim ja samspavala vise puta sa momkom s kojim sam u duzoj vezi, pa me zanima da li sam i njemu prenela? I zanima me na koji nacin sam ja mogla dobiti kondilome. . . Citala sam dosta o tome na internetu i informisala se, ali i dalje imam te nejasnoce. . Hvala unapred na odgovoru

    Odgovoreno: 12. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Kondilome su posledice upale i infekcije, nastaju direktnim kontaktom kože na kožu, uključujući seksualni odnos, oralni seks, analni seks, ili drugi kontakt genitalne oblasti (npr. Kontakt ruke i genitalnog dela) , dodirivanjem toaletne šolje nije moguća. Ako vas partner nema vidljivi kondilomi po genitalja, onda on ih nema.