Postovani, na kolposkopskom nalazu dijagnostikovana mi je ectopio pvu. Egzocervix sa plocasto slojevitim epitelom na poziciji 11h polje ectopije ostali deo egzocervixa sch pozitivan. Molim vas objasnite mi sta znaci to sch pozitivan? Potom mi je radjena biopsija i rezultati su ok, endometritis chronica exacerbata. Juce mi je radjeno spaljivanje ranice i primetila sam da mi je jedna u vaginalna usna skroz otecena i pece na dodir, da li je to normalno? Koliko traje oporavak nakon ovog zahvata? Hvala vam puno, pozdrav!

    Odgovoreno: 12. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Sch pozitivan znaci zdravo tkivo i primelo bojenje, opis vaseg nalaza je posledica upalu grlica materice (cervicitis) , za oporavak je potrebno oko 2-3 nedelje.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #120203

    • Dobar dan. Rađena mi je biopsija grlića materice i ovo piše: cervicitis chronica exacerbata. Metaplasia squamosa immatura epithelii endocervicalis. Interesuje me šta je to i da li se teško leči? I da li će se pogoršati to šta god je za narednih mesec dana jer tek tad moze moj ginekolog da me primi? Hvala.