Poštovani, imam 36 god. Radila sam analizu vaginalnog i cervikalnog brisa na kulturu, otprilike 2-3 dana pred menstruaciju. Mikrobiološki nalaz je sledeći: u kulturi oba brisa nisu izolovane patogene bakterije; deskvamirane epitelne ćelije, masa raspadnutih leukocita, laktobacili. Interesuje me da li je nalaz uredan, i šta uopšteno znači ovaj nalaz, deskvamirane ćelije, itd. Hvala unaprijed na odgovoru

    Odgovoreno: 12. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Vas nalaz je uredan, ako imate druge smetnje savetujem vam da uradite kolposkopski pregled.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com