Postovani, imam problem sa policisticnim jajnicima. . Oba jajnika su mi uvecana. . Nemam redovne menstruacije. . Poslednja menstruacija mi je bila 03. 04 - 10. 04. Da li postoji neki lek na biljnoj bazi koji mogu da koristim da mi se regulisu ciklusi. . Redovno mi prepisuju hormone neke, a ja ne zelim to da pijem, jer bojim se nezeljenih efekata. . Sad imam recept cyclo-progynova, da li da pijem? Unapred hvala!

    Odgovoreno: 12. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Hormonske terapije nemaju nezeljnih efekata ako se koriste pravilno, policisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja. Savetujem vam da uradite hormonski status (fsh, lh, estradiol. Progesteron, 7, 14, 21, dan ciklusa, iprolactin samo 14 dan ciklusa) . Cycloproginova je dobra terapija da bi ste imali redovne menstruacije.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #120181

    • Hvala vam puno, jos samo jedno pitanje. . Kako da znam koji mi je dan ciklusa, kad nisam imala 5 meseci?