Postovani, prosle godine sam na desnom jajniku imala cokoladnu cistu, koja je bila pracena i upalom koja je nakon mesec dana pukla sama od sebe. Sada imam slicne simptome: bol u istom jajniku kada se pomeram, nekad bas jako, nekad slabije, vec par dana. Takodje cesto mokrim i naduven mi je stomak. Kolika je mogucnost da se cista vratila ili je u pitanju samo upala ili tako nesto? I jos jedno pitanje, da li je tacno da pilula za dan posle moze da utice na stvaranje ciste? Hvala.

    Odgovoreno: 11. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da se javite vasem ginekologu da vas pregleda ulatrazvucno, takodje vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima, da biste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) , sto se tice pilule za dan posle ne uticu na stvaranje ciste ako ih ne koristite cesto.