Dobar dan. Imam problem ali nedovoljno vremena za preglede. . . Na internetu sam pronasla dijagnozu svog trenutnog stanja. To je bakterijska vaginoza. Zanima me mogu li da je lecim vagitorijama orvagil? Imam 29 godina, dvoje dece od 8 i 4 godine. Ove simptome primetila sam pre 5-6 meseci. Neprijatan miris (ustajale ribe) najcesce u toku ili posle odnosa, belicasto-kremkast sekret, nekad manje nekad vise u zavisnosti os sexualnih odnosa, ponekad i bolni odnosi, retko svrab. Partner mi je isti vec 10 godina koji nema nikakvih vidljivih problema. Znaci zanima me da li orvagil moze da se koristi u ovom slucaju i da li je potrebno koristiti jos nesto, mozda oralno za sebe i supruga? I jos jedno nezavisno pitanje: da li kandida moze da se prenese upotrebom istih pantalona ili dr odece, prethodno masinski oprane na nizoj temperaturi. Unapred, hvala vam najlepse svako dobro. Andric sanja sabac

    Odgovoreno: 10. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Po vasim simptomima, savetujem vam da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima, da biste proverili da li imate upalu grlica maetrice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti, inace kandida ne moze da se prenese tim putem koji ste spomenuli.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com