Postovani s obyirom da mi je desni jajnik blago policistican zanima me da li bi onda bar levi mogao bez ometanja da ovulira? Radila sam folikulometriju 11 13 i 15 dan ali na oba jajnika vise sitnih folikula bez izdvajanja. I buni me to sto ja imam jako neredovne cikluse i da li je mozda trebalo da se nastavi jos koji dan sa pracenjem da li ima mogucnosti da je ovulacija mozda kasnije ili pred kraj ciklusa? I samo jos jedno pitanje posto pijem utrogestan od 16tog do 25dc da li on ikako utice odnosno podstice ovulaciju?

    Odgovoreno: 09. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Polycisticni i cistici jajnici su posledica hormonskog poremecaja, savetujem vam da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 154, 21 dan ciklusa, i prolactin samo 14 dan ciklusa) , utrogestan je dobra terapija, mozete da nastavite pracenjefolikometrije i 17 dan ciklusa.