Dobar dan. . Trudnoca (3) 32 nedelj. . Pojavile se 2, 3 kapi krvi dokor mi dao urogestan i nistatin vg. Zbog iscjedka. . . Dg. Partus praetemp. Iminens colpitis. . Reko je da moram mirovati. Jer je cx skracen, razmeksan uloziv, uterus mekan. . . Uzv nalaz je bpd 8, 4-32, ac27, 7-32. . . Fl6, 2. . Vidljiva dinamika i mast ploda deluje uredno. Dovoljna kolicina plodove vode posteljica prednji zid. . Molim vas savjet i misljenje. . . Terpija je utrogestan zanima me kolko je opasno i da li je potrebno mirovanje

    Odgovoreno: 08. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Zamolite vaseg ginekologa da vam prepise terapiju iz grupe tokolitika, da bi se sprecile kontrakcije i da ne bi doslo do prevremi porodjaj, obavezno potrebno mirovanje.