Postovani, imam 20 godina. Prije 10ak dana, na unutrasnjim usnama (sa spoljasne strane) , pojavila mi se neka "bubuljica", jako mala i nije bila bolna. Nije imala sadrzaj, i bila je iste boje kao i koza u tom predjelu. Medjutim, prije 2-3 dana, ona se jako povecala i sada je velicine klikera, jako je bolna i tvrda, cijela ta usna mi je natecena, a ja ne mogu normalno ni da sjedim ni da hodam. Trenutno imam menstruaciju, pa ne mogu da odem kod ginekologa, a bol je nepodnosljiv i ne znam sta da uradim. Prije menstruacije sam imala izuzetno pojacan sekret, pa sam pomislila da je to povezano i da je sigurno neka infekcija. Nadam se da imate dovoljno informacija za neki savjet. Unaprijed zahvalna.

    Odgovoreno: 06. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da se javite vasem ginekologu da vas pregleda verovatno imate upaljenu ovula nabothii (zlezda) , takodje vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima, da biste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com