Postovani doktore, imam pitanje. Imam problem sa belim sekretom jako dugo. Radila sam papa test bio je 2 grupa, vs 3 grupa, a imam i promene na grlicu materice, grubi mozaik, acetno beljenje, ektopija, dijagnoza mi je hronicna upala grlica materica. Koristila sam polyginax vaginalete (12) i nije mi bilo bolje, imala sam manje sekreta ali nije nestao u potpunosti. Pijem i diane 35 zbog akni. Javljala sam vam se i pre jer sam se zabrinula, jer je moj dr. Rekao da je moguce da imam hpv virus, ali vi ste rekli da su te promene zbog hronicne upale, sto je meni i logicnije. Nisam uradila hpv tipizaciju, nisam se javljala na pregled. Do sada sam imala samo jednog partnera i nije me varao. Odnos sam imala pre vise od mesec dana, nemam odnose trenutno ali sekret je i dalje prisutan konstantno. Ne znam kada cu moci da odem na pregled, nekako me je i strah, a i nisam u gradu trenutno pa me zanima da li mogu opet koristiti polyginax ili neke druge vaginalete da mi preporucite kako bi mi se vaginalna flora smirila i kako bi iscedak nestao, neke probiotike ili nesto na biljnoj bazi? Da jos napomenem da nemam svrab, kondilome i da sekret bas i nema neki miris, ne oseca se. Hvala vam unapred, i izvinite ako sam bila opsirna. Pozdrav!

    Odgovoreno: 02. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Razlicite su prakse o lecenje upale grlica materice (cervicitis) . Zaista se izvinjavam jer ne mogu vam preporuciti terapiju bez pregleda, jer to bi bilo jeneprofesionalno.