Postovani, imam problem sa menstrualnim ciklusom, uvek dobijam na 20 dana, nekad i na 17, 18. . . Ginekolog mi je preporucio primolut tablete, koje sam bila 2x dnevno 5 dana od 20. Dana menstrualnog ciklusa, pila sam 4 meseca i nije bilo problema, poslednje koriscenje je bilo u junu, u julu sam dobila isto kao da sam ih pila, i otisla na more, nakon povratka, ja dobijem 20. Dana menstrualnog ciklusa, problem nastaje kada sam bila prinudjena da popijem escapelle pilulu 12. Dana od tada, bojim se da cu tek sada poremetiti hormone. . . Molim vas za misljenje?! Jos jedno pitanje, ja sam veliki protivnik antibebi pilula zbog nezeljenih dejstava, da li mislite da je vreme da ih pijem, da bih unormalila menstrualni ciklus kao i da se zastitim od nezeljene trudnoce?? Unapred hvala. . . Ana

    Odgovoreno: 01. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Da escapelle tabl. Ce poremetitis vas ciklus privremeno samo, a kao zastita od trudnoce mozete da koristite antibebi pilule, savetujem vam da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa) da biste pravu terapiju za vas hormonski poremecaj.