Postovani, nakon amniocenteze mi je utvrdjen daun poremecaj ploda i odradjen mi je medicinski prekid trudnoce 8. Juna. Interesuje me da li se nakon trudnoce i ove intervencije lakse ostaje ponovo u drugom stanju s tim da je proslo samo 2-3meseca pauze u mom slucaju? I da li treba da uzimam neki lek ili dodatak za lakse ostajanje u drugo stanje. Hvala

    Odgovoreno: 29. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Pozeljno je napriviti pauzu od 3-6 meseci posle takavog prekida trudnoce, mozete proverite hormonaski status (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i prolactin samo 14 dan ciklusa) .