Postovani molim vas da mi pomognete. Pijem logest, primolut nor pa opet logest ukupno tri godine zbog obilnih i neredovnih menstruacija. Ne mogu vise da pijem logest jer mi oticu noge koje nisu oticale ni u jednoj trudnoci, zatim glavobolje lupanje srca i jos neki od simptoma. Pocela sam sama da uzimam femisan kapi otprilike mesec ipo. Fsh je 8, 2 lh 2, o prolaktin 24, 1 progesteron 1, 0 estradiola nema to je architect i2000sr. A drugi nalaz u krvi primenom automatizovane metode elecsys tu je estradiol 132, 4 i on je zaokruzen. Niko ne zna ili nece da mi objasni sta da radim. . . Sta ustvari da radim jer su mi obilnije menstruacije s tim da sam anemicna. . . . Hvala vam unapred nadajuci se vasem brzom odgovoru.

    Odgovoreno: 29. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite hormonski status na sledeci nacin, (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa) i obratite paznju na nivo progesterona 21 dan ciklusa, takodje vam savetujem da uradite uz pregled posle 22 dan ciklusa da biste proverili da li su vam cisticni jajnici.