Postovani, moj problem je izostanak menstruacije. Pre dva meseca sam bila na vegetarijanskoj dijeti, izgubila oko 10 kg. Nakon dve nedelje dijete sam dobila i poslednju menstruaciju 16. Jula. Poslednjih mesec dana sam pocela polako uvoditi obroke sa mesom i jajima, medjutim, iako se osecam odlicno, menstruacija mi kasni skoro dve nedelje. Verujem da je problem u nagloj promeni ishrane i uvodjenju jednosatnih vezbi sest puta nedeljno, ali me zanima kako mogu da naviknem organizam na novi rezim a da mesecni ciklus ne pati zbog toga. Visoka sam 173 cm i imam trenutno 52 kg. Hvala!

    Odgovoreno: 26. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Uradite test za trudnocu, ako je negativan, onda uradite hormoski status (fsh, lh, estradiol, progesteron. 7, 14, 21 dan ciklusa) da biste dobilai pravu terapiju ako je doslo do hormonskog poremecaja.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #119686

    • Rami Aburas 18. 10. 2014.

      Savetujem vam da proverite hormonski status na sledeći način (fsh, lh, estradiol, progesteron. 7, 14, 21 dan ciklusa) da biste dobili adekvatnu terapiju terapiju.

    • Poštovana, dijagnostifikovana mi je sekundarna amenorea, i nemam ciklus već 6 god. Nalazi hormona su sljedeći: fsh 5. 0 uiu/ml, prolaktin 130 uiu/ml, estradiol 13. 99 pg/ml, ultrazvuk jajnika uredan, par cista pronađeno, magnetna rezonanca hipofize uredna i hormoni štitaste uredni. Ljekari uzrok nisu otkrili, osim što su mi savjetovali da više odmaram i bolje jedem. Zanima me da li moja kilaža može da utiče na tako dug prestanak ciklusa. Imam 177 cm i 54 kg. Oduvijek sam bila vitka i imam manekensku građu. Kada sam imala uredan ciklus imala sam 57, 5kg. Uredno jedem, zdravo i češće po nekoliko manjih obroka uz redovno bavljenje aerobikom. Vidim da imate slične probleme kao ja, pa vas molim za komentar kako ste rješili svoj problem? Veliki pozdrav minja