Poštovani, jako sam zabrinuta. Imam jako bolne sexualne odnose. Imam 28 godina. Agonija je počela u junu ove godine kada sam radila laserko uklanjanje unutrasnih kondiloma na jednoj klinici u nišu. Godinu dana pre toga, tadašnji ginekolog mi je stavio do znanja da sumnja na kondlome ali da treba da se prate i da nije strašno. Posle toga mi je na drugoj klinici kolposkopijom doktorka potvrdila te sumnje. Rekla je da je laser najbolje resenje za uklanjanje. Posle zahvata sam imala oporavak od mesec dana. Za to vreme nisam mogla da sedim jer je curela limfa, beli gnoj ili šta već. . . Tako da se ispostavilo da sam i dobila esherihiju u medjuvremenu i ako sam poštovala svu terapiju enbecinom i jodom. Nakon mesec dana se sve saniralo i doktorica je rekla da je unutra sve zaraslo i u najboljem redu. Koristila sam i propovag vaginalete za sluzokozu. Nalaz je sterilan na vaginalni i cervikalni bris. Od 1. Juna pa sve do 1 avgusta nisam imala odnose zbog rane i terapije na esherihiju. . . Kada sam posle probala bolovi su bili neizdrzljivi. Partner ne može ni da prodre u mene. Kada je doktorica probala posle terapije da me otvori instrumentom na pregledu jedva da je uspela. Rekla je da je to verovatno zbog traume tkiva i da se ja stezem. Iskreno ja u to ne verujem. Jer kada je pre neki dan partner konačno uspeo da prodre u mene rekao mi je da oseca neku prepreku sa desne strane moje vagine i da sam jako tesna. Pri tome sam osećala bolove pri penetraciji i morali smo da prekinemo. Ono sto ja mislim je da je mozda ostao neki zulj od zarastanja tkiva i da mi to smeta. . . Moracu da potrazim neko strucno misljenje na drugoj klinici. Napominjem da pre toga nisam nikada imala bolne odnose niti bio kakve ozbilne ginekološke probleme, nisam ni radjala. Da li imate neki savet za mene i volela bih da cujem vase misljenje. . . Jako se bojim jer se sećam kad sam se probudila iz anestezije, doktorica anesteziolog mi je rekla da je doktorica morala da ode koja me je operisala ali da je sve dobro odradila, spalila je čak i zdravo tkivo jer ponekad kondilomi zbog pada imuniteta napadaju posle operacije i zdravo tkivo. Možda me je ona tako i dodatno isekla negde pa ja sad snosim posledice. . . Takodje ono što me je nateralo na sumnju je da je doktorka koja mi je radila zahvat rekla da je sve u redu na kontroli a kada sam posle samo mesec dana otišla da dam bris obična sestra mi je rekla da imam neku nakupljenu krv ili nešto kao nakupljeno na sluzokoži samo na jednom mestu. Pri tome me je naravno otvarala najmanjim instrumentom jer nisam moga da se otvorim. Molim za savet i vaše stručno mišljenje šta je sada najbolje da uradim. Jako se bojim jer sad svaki pokušaj da imam odnose predstavlja strah od neuspeha jer se završi plakanjem i bolovima. Želim biti majka a ako ovo ne rešim ne znam kako ću živeti sa tim. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 25. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Kondilomi obicno su posledica upale grlica materice (cervicitis) , a laserskomom intervencijom se uklanja samo kondiloni kao posledica a ne uzrok, verovatno doslo do jace upale kao post operativni tok, jer izgleda nije vam bila dovoljna antibiotska terapija, savetujem vam da uradite kolposkopski pregled zajedno sa cervikalnim i vagiginalnim brisevima da biste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com