Molim sa savet. Papa test je iii b i postoje neke promene na grlicu materice. Radila sam uz i pise sledece uterus avf 75x34x48 endometrijum 4mm/2. Iud na tipicnom mestu od 21x12mm stromalan, os 22x14mm stromalan. Imam spiralu bakarnu vec tri god i ona je u redu. Na kolposkopiji je nalaz sledeci pvu lacerisan na donjoj usni ektopija sa aw epitelom na 7h. Na 9h polje diskretnog mozaika. Na donjoj usni veca polja ektopije sa mozaikom periferno. Dijagnoza - iud in utero. Cervicitisghr/mosaic, aw epitel. Molla bih vas da mi kazete kakvo je vase misljenje o mom stanju, dijagnoza i posledice svega ovoga posto sam se bas uspanicila. Hvala unapred

    Odgovoreno: 25. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Vas nalaz ukazuje da imate hronicnu upalu grlica materice (cervicitis chronica) koju treba adekvatno leciti.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com