Postovani, molim konstultaciju u vezi koriscenja primolut nor za odlaganje menstruacije, zbog letovanja. Naime, bila sam kod ginekologa koja mi je rekla da ih mogu koristiti i da pocnem odmah da ih pijem, 2 x po 1 tabletu pa sve do kraja letovanja. Buni me sledece. . Ja treba da dobijem za 10 dana i 10 dana letovanja. . Znaci pijem tableta 20 dana. U uputstvu stoji da se pije otp. 3 dana pre ciklusa sto mi je potvrdila i farmaceut i buni me zasto mi je receno da pocnem odmah da ih pijem. Procitala sam i da se ne piju duze od 10 max. 14 dana a u ovoj varijanti ja bih ih pila 20 dana. Molim za misljenje. Hvala.

    Odgovoreno: 23. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Sigurno vam je vas ginekolog izracunao kad vam je bila poslednja menstruacija i kad bi trebalo da dobijete ocekivanu menstruaciju, u zavisnosti od vaseg ginekoloskog nalaza. Inace mogu da se piju kao sto je prepisano ako su vam redovne mentruacije, ili 7 dana ranije ako vam nisu redovne.