Postovani, pravila sam jednomesečnu pauzu u uzimanju mercilon kontraceptiva i kada sam trebala da dobijem menstruaciju imala sam sve uobičajene simptome ali nisam imala normalno krvarenje već braon boje. Mislila sam da je to početak menstruacije i popila tri tablete mercilona medjutim četvrtog dana to je prestalo i ja taj dan nisam popila tabletu jer sam u prethodnom mesecu kada nisam pila tablete imala seksualni odnos bez zaštite ali prekinut pre ejakulacije a nisam sigurna da li je to bila menstruacija i da li postoji mogucnost trudnoće. Da li je bezbedno da nastavim da pijem tablete u toj situaciji?

    Odgovoreno: 23. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Nikada se nepocinje nova kutija dok se nedobije menstruacija i kada pocnete sa novom kutijom neprekidajte uzimanje. Savetujem da neuzimate oralnu kontracepciju do sledece menstruacije i savetujem da nemate seksualne odnose bez zastite.