Radila sam vaginalni bris, rezultat je sledeci: aerobno: lactobacillus spp. (mali broj) patogene gljivice nisu izolovane mikroaerofilno: gardnerella vaginalis u dir. Preparatu: veliki broj gram - bacila, malo leukocita epitelne celije tipa, , clue cells`` najverovatnije se radi o bakterijskoj vaginozi predlog za th: metronidazol, vagilact vag. Moj ginekolog mi je rekao da koristim samo gynophilus vaginalete, iako ovde lepo pise da treba da trebam metronidazol i vagilact. Vas bih htela da pitam koliko dana treba da se pije metronidazol i da li i moj muz treba da pije i da li mogu da koristim gynophilus vaginalete ili da kupim vagilact. Hvala unared na odgovoru. Srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 23. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Vas nalaz je posledica upale grlica materice (cervicitis) , razlicte su prakse o nacinu lecenje, vagilact i gynophilos su iz iste grupe lekova, mozete bilo koji od njih, metronidazol se pije bar 7-10 dana. Ako vasa muz nema smetnje, onda ne treba nista da uzima.