Postovani, imam 34 god, do sada nisam bila trudna niti sam pokusavala. Ginekolog mi je zbog hormonskog disbalansa i ciste na jajniku precnika skoro 6cm preporucio nekoliko meseci yaz oralne kontracepcije pre nego sto pokusam zatrudneti. Zavrsavam prvu tablu pilula, medjutim celog sam meseca krvarila po malo. Takodje, primecujem plavicaste vene po grudima koje su natecene od kad pijem pilulu, kao i po nogama. Citajuci o povezanosti venske tromboze i oralnih kontraceptiva zapitala sam se da li ima mesta zabrinutosti? Takodje, cini mi se bitnim da vam kazem da je u mojoj familiji bilo slucajeva prosirmenih vena, ali ne i tromboze, kao i nemih infarkta srca. Da li mislite da je bezbedno da isteram tih nekoliko meseci terapije? Hvala x1000

    Odgovoreno: 23. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Malo krvarenje je moguce u toku uzimanje oralne kontracepcije, ali od jedne kutije oralne kontracepcije nije opisano da se pojave prosirene vene, savetujem vam da javite vaseg ginekologu da vas pregleda.