Postovani, nadam se da cete procitati moje pitanje i dati mi neki savjet. Ispricacu sto krace mogu svoju istoriju vezano za ginekologiju. Jedan sam od onih rijetkih slucajeva kod koga himen bude u potpunosti zatvoren, kada sam prvi put dobila menstruaciju, krv se nakupljala u vagini, otisla sam doktoru, otkrili su da mi je himen zatvoren, pod anestezijom su ga rasjekli, i jedan dio ponovo zasili da bih bila koliko toliko nevina. Nakon nekoliko godina imala sam prvi odnos, bilo je bolno i puno krvi, tek nakon cetvrtog puta sam i uspjela. Medjutim ni sada nakon dvije godine bolovi prilikom odnosa nisu prestali. Svaki put na pocetku, prvih 5-10 minuta boli, osjecam kako se himen rasteze svaki put iznova. Prava je prepreka jos uvijek. Poslije toga odnos imam normalno, ali najmanje 3 dana nakon odnosa, boli me, pece, ulaz u vaginu, ne himen. Isla sam kod ginekologa, radila sam sve briseve na bakterije, na gljivice, jer su to simptomi peckanja tolikog. Da napomenem, ako nemam odnose, sve mi bude sasvim u redu. Pronasli su mi streptokok, uzimala sam penicilin i nema ga vise, ostalo je sve ok, papa u redu. Ginekolog nije znao zasto mi je tako ostecena a sluznica, kaze, sve je atroficno, suvo, dobila sam i estrogensku kremu ovestin da mazem svako vece. Ali opet, prilikom odnosa me boli, i nekoliko dana nakon toga. E sad, ono so sam ja nakon dvije i po godine konacno zakljucila zasto bi to sve tako moglo biti, je da kad su mi napravili taj prorez u himenu, da nije bas dovoljno velik, a moj himen je cvrst, slabo elastican. Prvim odnosom je puklo ono sto su zasili nakon reza, a ostatak himena jos uvijek nije dovoljno velik, i prilikom penetracije, on jedva popusti, i tada uvlaci i rasteze svu tu sluzokozu i ona se osteti. Da li je moguce da je to problem? Dakle nemam nikakve gljivice i bakterije. . Nemam ni problema sa vlaznoscu, ni sa opustenoscu, sa istim partnerom sam od pocetka, oboje smo mnogo smireni, nemam strah od odnosa, mislim da nije psiholoski problem i ne grce mi se misici vagine, dakle osjecam zatezanje himena pravih par minuta, partner svaki put jedva prodje, a kad prodje, bude uredu, samo onda sluzokoza danima boli. Sta mi preporucujete? Postoji li sansa da sam upravu, ili je neki drugi problem, koji ne znam kako da otkrijem jer su brisevi u redu. . Ako je ovo sto mislim, to mogu da podnesem, nakon porodjaja ce nestati i ovo himena sto je ostalo: ) vidim sad da i nisam bila tako kratka, ali nadam se vasem misljenju i savjetu. Hvala vam unaprijed. Pozdrav.

    Odgovoreno: 22. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da se javite vasem ginekologu i da uradite kolposkopski pregled zajedno sa cervikalnim i vaginalnim brisevima da biste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti, zatim ako je himen ostane krut da se uradi jos jedna mala incizija.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com