Imam jedno dete, trudnoca je bila zdrava. Drugi put sam zacela u novembru prosle godine (2012) i celu trudnocu su pratila oskudna krvarenja da bi u 10 nedelji plod uginuo. Uzrok kako kazu je bio hematom u materici. U junu ove god. Prokrvarim prilikom odnosa, i krvarenje se nastavim sve jacim intezitetom. Uradili su mi reviziju i rezultat je pokazao da je u pitanju bio polip na grlicu, koji je uredno otklonjen. Inace imam redovne cikluse (24-28) dana. Da bih posle dve uredne menstruacije (poslednja 03. 08.) samo 5 dana nakon prestanka opet prokrvarila (svetlo roze u tragu) sa povremeni bolovima u stomaku. Trenutno pijem antibiotik (amoksicilin) . Moja doktorka sumnja na infekciju, trudnoca nije vidljiva ultrazvucno, ni testom. Interesuje me da li je moguce da se polip pojavi 2 meseca nakon odstranjivanja, i koliko sve to utice na moju plodnost? Kada smem planirati drugu trudnocu? Unapred hvala, selena

    Odgovoreno: 20. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Po vasem opisu imate 2 problema, 1- savetujem vam da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa i prolactin samo 14 dan ciklusa) , takodje da uradite uz pregled posle 22 dan ciklusa da biste proverili da li imate cisticne jajnike, 2- savetujem vam da uradite kolposkopski pregled zajedno sa cervikalnim i vaginalnim brisevima, da biste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com