Postovani, pre tri godine odstranjen mi je levi jajnik, koji je imao edem i ostranjena mi je endometrioza. Posle operacije 2. Godine sam pila mercilon, sada trenutno ne pijem nista od terapije. Na trudnoci radim, ali za sad je bezuspesno, brine me to sto opet imam bolove, sada u predelu desnog jajnika, koji se najvise osecam u krstima. Menstuacije su mi uredne, ali bolne. Kako je moguce utvrditi da li se endometrioza vratila? I o cega ti cesti bolovi dolaze? S'obzirom da sam bila na ultrazvuku i da je stanje uredu, s'tim sto imam ciste koje se puno i prazne, a cesto i manju kolicinu slobodne tecnosti u daglasu. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 20. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa) , obratite paznju posebno na progesteron, jer verovatno imate hormonski poremecaj. Takodje vam savetujem da uradite kolposkopski pregled zajedno sa cervikalnim i vaginalnim brisevima, da biste proverili da li imate upalu grlica materice (cervicitis) .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com