Zanimam me da li sam mozda kojim slucajem trudna? Imam 21 godinu. Sa deckom uvek imam nezasticen odnos, nikada nismo koristili zastitu. Zadnjih godinu dana mi je malo neredovan ciklus ali zbog stresa i nervoze. Uvek mi je kasnila menstruacija po 3-4 dana ali zadnja dva meseca sam dobila 10 dana ranije. Imam instaliranu aplikaciju u tabletu vexzano za ciklus, plodne dane i obvulacije. Prema njemu ovulacija mi je bila 9. 8. A ja sam dobila odmah sutradan uvece i to braon nesto malo. To mi se i ranije desavalo da mi menstr bude braonkaste boje. . Nisam imala nikakvih simpt da cu da dobijem sto uglavnom imam. Sada kada mi je proslo imam mucnine kada ustanem i posle obroka. Imam zatvor i nadutost u grudima. Iskreno, ne znam kom ginekologu u mom gradu da se obratim jer su svi nepoverljivi i dosta devojaka je imalo losa iskustva pa sam se zato ovde obratila. Hvala unapred.: )

    Odgovoreno: 20. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa) , takodje uradite uz pregled posle 22 dan ciklusa da biste proverili dali su vam cisticni jajnici.