Postovani, interesuje me buduci da bolujem od eserihija koli bakterije od malih nogu, neuspesno je lecena jer se uvek vracala nazad. Dobila sam dve razlicite informacije, prva i alarmantna je glasila da eserihija i te kako moze da naskodi jednog dana mojoj trudnoci, ili da je u najgorem slucaju uopste necu imati, dok su mi drugi rekli da potpuno normalno mogu da iznesem jednog dana trudnocu i da necu imati nikakve smetnje. Ovako nemam smetnje zbog eserihija koli bakterije, nego nalaz urino kulture konstantno pokazuje spomenutu bakteriju. Nisam trudna, ali me zanima informativno za buducnost. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 19. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Eserihija koli mogu naskodite trudnocu i ne mora, ali je je pozeljno je resite pre trudnocu, zato vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com