Postovanje, saznala sam da sam u drugom stanju, osecam se dobro, nemam mucnine, jedino bol u levom jajniku i u dodnjem delu stomaka kao pred ciklus. Pre dva dana sam bila na ultrazvucni pregled i lekar je rekao da imam dvorogu matericu, prvi put sam cula za to, veoma sam uplasena, a nalaz je sledeci: uterus u avf duzine 109. Mm ap 46. Mm trs 82mm. Uterus naglasene dvorogosti. Na zadnjem zidu manja kondenzacija tkiva. U kavumu vidjen gm 21. Mm sa embrionalnim odjekom crl 7. Mm. Registrovana srcana radnja. Desni ovarioum 44x28 mm. Levi ovarium 38x21. Mm smesten nize uz uterus. Nema znakova prisustva slobodne tecnosti u trbusnoj duplji. Molim vas za analizu i pomoc. Hvala

    Odgovoreno: 18. 08. 2013.
    • Poštovana,
      To znaci da je vasa materica iz dva dela, moguce je da iznesite trudnocu, ali ne dokraja, pa posle dete mora u inkubator, u tom slucaju zamolite vaseg ginekologa da vam prepise adekvatnu progesteronsku terpiju, ili da odlucite da prekinete trudnocu. Konsultujete se sa vasim ginekologom sta vam predlaze.