Postovani, pocela sam da koristim pilule za kontracepciju, kako pise prvi dan menstruacije ali se javio problem. Naime, imala sam jako oskudno krvarenje koje je prestalo posle 3 dana i sad se javio tamno braon iscedak. Da li treba da prekinem sa uzimanjem tableta i da cekam da dobijem obilniju menstruaciju ili mogu da nastavim sa uzimanjem tableta, da li ce to imati neke negativne posledice? Moram da napomenem da mi je pre 4 nedelje radjen prekid trudnoce i receno mi je da treba da dobijem u roku od 3-6 nedelja nakon prekida.

    Odgovoreno: 17. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Desava se kad se koristi oralna kontracepcija bude oskudno krvarenje, samo nastavite sa terapijom, ne mojte prekidate sa uzimanjem tablete do kraja, zatim cekate menstruaciju.