Imala sam dva spontana pobacaja prvi je bio sa 2 mjeseca trudnoce, a drugi odma nakon sam saznala da sam trudna. Razmak izmedju prvog i drugog spontanog je bio 3 mjeseca, uskoro ce godinu dana od toga. Sada zelim raditi na tome da ostanem trudna, i pre toga sam otisla ginekologu da se posavetujem, posle ginekoloskog pregleda i vaginalnog ultrazvuka ili kako se to vec zove ustanovio je da mi je lijevi jajnik povucen pozadi od materice, i da je to bio razlog za prethodna 2 spontana dao mi je da pijem tablete clindamycin 600, rekao je da nije nista opasno da ce se to srediti, i za mjesec dana na kontrolu da dodjem. Sad ja vas pitam koliko to moze da bude opasno i da li treba da se brinem zbog toga, sta da radim? Hvala vam unaprijed!

    Odgovoreno: 16. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Bez panike, savetujem vam da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa, i prolactin samo 14 dan ciklusa) , takodje vam savetujem da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima, da biste proverili da imate upalu grlica materice (cervicitis) .

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com