Postovani dr. Imam 42 godine i od pre tri godine menstruaciju imam na 50 dana i veoma je oskudna. Sada je nisam dobila 3 meseca a nisam trudna. Uradila sam sve briseve i oni su u redu. Doktor kaze da sam verovatno u pred menopauzi. Da li mogu da imam ne zasticene odnose bez mogucnosti trudnoce?

    Odgovoreno: 16. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Nemozete da imate nezasticene odnose jer se nezna kad ce vam biti ovulacija i kad mozete da zatrudnite. Savetujem vam proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa) , da biste dobili adekvatnu terapiju za odrzavanje ciklusa.