Postovani, imam 20 godina, i danas sam obavila prvi pregled ultrazvuka, gde mi je doktor konstatovajeo postojanje myoma na prednjem zidu, velicine 18x16mm. Takodje je utvrdjeno da je levi ovarijum, velicine 29, 6x19, 2 iznad i iza uterusa. Zanima me koliko je problem ozbiljan i da li bih imala problema prilikom zaceca? I koji su neopodni koraci koj moram da preduzmem? Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 16. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Miom dok vam ne pravi smetnje nece vam ometati da zatrudnite, ali pozeljno je da ga operisati ranije, savetujem vam da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21, dan ciklusa) .