Postovani, 31 nedelja trudnoce. Do sada sve u redu ali me moj ginekolog salje na ekspertski uz zbog toga sto e uocio neke sjenke na bebi (izmedju kicm. Stuba i srca) . Ekpertski uz u klinickom centru. . Dijagnoza; ac nalaz uredan. Kling 31. U kovumu uterusa jedan plod. Prednjaci glava. Posteljica na zadnjem zidu uredne insercijje. Plodova voda uredna, biometrija ploda odgovara za 31 mg, simetricni indeksi proporcionalnosti. Srce uredno orjentisano u grudnom kosu. Fhr 140/min. Izmedju kicmenog stuba i srca prisutna anehogena formacija, bez protoka na dupleru, a koja je u bliskoj komunikaciji sa dijafragmom i zelucem. Moglo bi odgovarati hiatus herniji. Pregled po ostalim organima i sistemima uredan. Dg. Graviditas m. L. Vii 1/2-vii. Gravida vetusta. Haernia diaphragmalis in obs. Rekli su mi da na porodjaju mora biti tim ljekara da beba moze prestai da dise. . . Da mozda i neka intervencija na bebi. Moj ginekolog kaze da oni nisu cak ni sigurni u to. . Da mozda i nista ne bude od toga. . Sludjena i ocajna. Hvala

    Odgovoreno: 16. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Bez panike, dijagmnoza po uz pregledu znaci moguce da ima prosirenje otvor dijafragma, sacekajte kad dodje do porodjaja, pa ponovite uz pregled pred porodjaj, ako je ista dijagnoza, to je jedna ne opasan operativni zahvat.