Postovani, pisem vam sa poslovnog puta iz spanije u koju sam dosla na 3 meseca. Verujete da mi je tesko ovde da jurim lekare pa vam se obracam za savet. Naime, danas je 15. 08. , menstruaciju ocekujem 19. 08. , ali sam pre 3 dana dobila blago krvarenje, vise kao braonkast sekret koji se juce malo povecao. Uvek sam imala redovne menstruacije bez ikakvih krvarenja izmedju i ikakvih problema na svim ginekoloskim pregledima. Prvi put se susrecem sa ovako necim pa prosto ne znam sta da radim. Moram da napomenem da je malo verovatno da sam trudna. Sto se tice pms-a, od simptoma osecam blage grceve u donjem delu stomaka i blage bolove u donjem delu ledja, ali me grudi ne bole uopste i nisu natekle. Da li postoji mogucnost da se ovo desava zbog nagle promene klime, posto je ovo prvi ciklus koji ocekujem nakon dolaska u spaniju? Da li imate neki savet za mene, sta da radim, i sta bi mogao da bude uzrok ovom problemu? Hvala unapred!

    Odgovoreno: 15. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Bez panike, verovatno imate hormonski poremecaj, savetujem vam kad se budite vratili sa puta da proverite hormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21, dan ciklusa) i da uradite kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima.

      procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com