Postovani, posle dve godine pokusaja da ostanemu drugom stanju, obratila sam se svom doktoru. Osnovne analize su mi dobre, ali kad sam na doktorkinu preporuku uradila hormone, stigli su sledeci reyultati: tsh 2. 2; ft4 11. 12; ft3 3. 54; prolaktin 31. 39; estradiol 226. 8; progesteron 1. 48; lh 8. 93; fsh 22. 47; testosteron 0. 90; cort jutarnji 440. Inace na ultra zvuku se vide dva mioma 18mm, jedan na prednjem zidu materice, a drugi na zadnjem i dve ciste na levom jajniku. Inace sam 2008. Godine laparaskopski operisala veliki miom u materici, pre operacije sam imala terapiju zolvadexom. Nakon operacije sve je bilo normalno, samo da napomenem da tada nisam radila hormone. Interesuje me vase strucno misljenje i sta biste mi preporucili da bih ostala u drugom stanju. Danas mi je 11 dan. Od juce pijem, na preporuku svog doktora, primolut nor i to 15 dana, a od prvog dana sledeceg ciklusa treba da pijem hormonski lek, koji sad nemam pred sobom da napisem naziv, ali ide nesto cip. . . . Valjda! Hvala unapred! Terapija koju imam je:

    Odgovoreno: 15. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Pogledajte referentne vrednosti sa strane, inace ja bih vas savetovao da uradite hormonski status na sledeci naci: fsh, lh, estradiol, progesteron, 7 14, 21 dan ciklusa i prolactin samo 14 dan ciklusa, takodje vam savetujem da uradite i kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisevima.